تعمیر آسانسور

اشتراک گذاری پست

تعمیر آسانسور

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

بسیاری از شهروندان تهران برای تعمیر آسانسور آپارتمان خود با مشکلات زیادی روبرو هستند .از جمله این مشکلات پیدا کردن تعمیرکار با تجربه و متخصص می باشد که به راحتی نمی توان شرکت متخصص و متعهد در این زمینه پیدا کرد. از سوی دیگر هزینه های تعمیر آسانسور بسیار متغیر است و با یک جستجو ساده و استعلام قیمت می توان دریافت که اختلاف قیمت ها بسیار زیاد است.برای حل این مشکلات شرکت آسانسور و پله برقی صدرا آسانسور اقدام به طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن آسانسورچی نموده است. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران براحتی می توانند درخواست های خود را برای تعمیر آسانسور ثبت کنند.

تلفن تماس با سرویسکار : 09123113912

تعمير آسانسور

سوالات متداول

هزینه ها به صورت طبقه ای برای نگه داری آسانسور و 40 درصد اجرت برای تعمیر آسانسور محاسبه می شود.

خیر در این موارد اجرت کمتری برای تعمیر آسانسور در نظر گرفته می شود.

در صورتی که بتوان از خارج چاه به آن دسترسی داشته باشیم گاورنر می تواند در چاه قرار گیرد.همچنین گاورنر باید از نوع MRL باشد.

خیر.چون طلق قابل اشتعال بوده و استفاده از آن مجاز نمی باشد.

در شرایط عادی موتور آسانسور به سرویس خاصی نیاز ندارد.فقط روغن گیربکس آن نیاز به چک کردن دارد.

تعمیر آسانسور

اطلاعات کامل تعمیر آسانسور را در ویدیوی زیر ببینید

آیا شما هم احساس می کنید هزینه های تعمیر آسانسور شما زیاد است؟

امروزه در شهر تهران بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری دارای آسانسور می باشد و تعمیر آسانسور ونگهداری از آنها بسیار حائز اهمیت است.

خرابی های آسانسور گاهی اوقات بیشتر از حد انتظار می شود وهزینه های زیادی را به اهالی ساختمان تحمیل می کند.  شاید برای شما هم پیش آمده که وقتی به منزل یا محل کار خود می رسید و قصد استفاده از آسانسور را دارید متوجه خراب بودن آن می شوید و مجبور هستید

تا طبقات را با پله طی کنید که این امر برای طبقات مرتفع واقعا خسته کننده است.

بسیاری از شهروندان تهران برای تعمیر آسانسور آپارتمان خود با مشکلات زیادی روبرو هستند .

از جمله این مشکلات پیدا کردن تعمیرکار با تجربه و متخصص می باشد که به راحتی نمی توان شرکت متخصص و متعهد در این زمینه پیدا کرد. از سوی دیگر هزینه های تعمیر آسانسور بسیار متغیر است

و با یک جستجو ساده و استعلام قیمت می توان دریافت که اختلاف قیمت ها بسیار زیاد است. برای حل این مشکلات شرکت الوند اقدام به طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن آسانسورچی نموده است. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران براحتی می توانند درخواست های خود را برای تعمیر آسانسور ثبت کنند.

تعمیر آسانسور

نشانه هایی که خبر از نیاز به تعمیر آسانسور می دهند و نباید آن ها را نادیده گرفت:

 • زیاد از کار افتادن آسانسور
 • صداهای ناهنجار آسانسور
 • توقف آنسور میان طبقات و تراز نبودن آن
 • تغییر سرعت آسانسور
 • زمان انتظار زیاد برای آسانسور

تعمیرآسانسور به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود:

1.بخشی که مربوط به تعمیر گیربکس و موتور آسانسور می شود

2.بخش دیگر تعمیر آسانسور به کابین آن و درب و برد مربوط می شود.

مشکلاتی مانند تکان های شدید کابین آسانسور که به وضوح احساس می شود مربوط به گیربکس آسانسور است. که تعمیر آسانسور در مواردی که مشکل مربوط به موتور و یا گیربکس باشد  امری پیچیده است که نیازمند فردی متخصص در این موضوع است.توجه داشته باشید که در مواردی که گیربکس آسانسور به هر نحوی مشکل داشته باشد باید سریعا اقدام کنید چون ممکن است باعث سقوط آسانسور شود.

به طور کلی در مواجه با هر مشکلی در آسانسور به گونه ای عمل کنید که ابتدا متخصص فنی از آسانسور دیدن فرماید تا بتواند با استفاده از تجربه هایی که در این زمینه دارد علت خرابی آسانسور را مشخص کند.

در این صورت نیروی تعمیر کار میتواند به تعمیر آسانسور بپردازد.

ایرادات برد آسانسور اغلب به علت استهلاک بوده که ورود و خروج آمپر و ولتاژ نامناسب باعث ضعیف شدگی قطعات برد می شود.

این نکته شایان ذکر است که رسیدگی و بررسی مداوم برد آسانسور باعث افزایش طول عمر آن می شود.

سیستم ایمنی آسانسور به دو قطعه ی گاورنر و پاراشوت وابسته است چنانچه هر کدام از این قطعات دچار مشکلی شوند صدمات جانی و مالی زیادی را به همراه دارد.همانطور که در دیگر مقالات گفته شد آسانسورها در دو نوع هیدرولیکی و کششی در بازار موجود می باشند.تعمیر هر دوی این مدل آسانسورها نیاز به دانش فنی و افراد متخصص می باشد.

یکی از قطعات آسانسور که خرابی آن مشکلات زیادی را به همراه دارد فلکه ی هرزگرد است.

فلکه هرزگرد :

فلکه هرزگرد یا فلکه کششی آسانسور قرقره ای می باشد که از آن برای انتقال قدرت موتور و حرکت به سیم بکسل استفاده میگردد. در واقع فلکه هرزگرد نقش مهمی در سیستم تعلیق آسانسور ایفا می نماید.

در واقع کاربرد فلکه هرزگرد در سیستم آسانسور به شکل زیر می باشد:

در نصب آسانسور برای اتصال سیم بکسل به کابین و مرکز وزنه تعادل از فلکه گیربکس استفاده می شود

که در این شرایط باید از فلکه ای بسیار بزرگ که روی گیربکس قرار میگیرد استفاده شود که این امر هم از نظر اجرایی مکان زیادی را اشغال مینماید و هم از نظر اقتصادی توجیه موجهی ندارد. به همین دلیل غالبا از دو فلکه  کوچکتر که یکی مخصوص گیربکس و دیگری مخصوص فلکه هرزگرد می باشد استفاده میگردد.

شیارهای که  داخل فلکه هستند در فلکه هرزگرد نقش کششی ندارند و تنها جهت هدایت سیم بکسل استفاده می شوند.

نیروی کششی به واسطه فلکه گیربکس مناسب با افزایش و کاهش زاویه پیج زاویه ای که سیم بکسل دور فلکه گیربکس ایجاد می کند ، کاهش یا افزایش می یابد . بنابراین فلکه هرزگرد  نیروی کششی فلکه گیربکس را کاهش داده و باعث تعلیق آسانسور می شود.

تعمیر آسانسور

یکی از مشکلاتی که ممکن است فلکه ی هرزگرد ایجاد کند خوردگی شیار های آن می باشد که این امر دلایل مختلفی دارد:

 1. تراز نبودن موتور
 2. در آکس قرار نگرفتن سیم بکسل ها
 3. همتراز نبودن فلکه اصلی و فلکه انحراف
 4. لرزش بیش از حد شاسی

عوامل خوردگی شیار فلکه هرزگرد:

1.یکی از دلایل اساسی خوردگی شیار فلکه ی هرزگرد در امتداد نبودن سیم بکسل هاست. در صورتی که فلکه اصلی با سیم بکسل ها در یک امتداد نباشد باعث افزایش اصطحکاک شده و در نتیجه شاهد خوردگی شیار فلکی خواهیم بود.

2.در صورتیکه  قطر سیم بکسل با سایز شیار تفاوت داشته باشد نیز شاهد خوردگی شیار خواهیم بود.

3.سیم بکسل ها اگر از یک نوع باشند یا راست گرد یا چپ گرد نیز خوردگی رخ خواهد داد پس سیم بکسل ها باید از هر دو نوع باشند.(یعنی اگر به عنوان مثال برای آسانسور ساختمانی 5 حلقه سیم بکسل فرستاده شد 3تای آن از نوع راست گرد و 2تای آن از نوع چپ گرد باشند.)

4.تابیدگی تمامی سیم بکسل ها باید به یک اندازه باشد.

5.قطر فلکه اصلی خیلی کوچک باشد.

6.کیفیت پایین خواص فیزیکی فلکه اصلی

7.لغزش های غیر طبیعی سیم بکسل ها

8.نامرغوب بودن سیم بکسل ها

9.عدم روانکاری سیم بکسل ها با استفاده از روغن مخصوص

10.خشکی هسته ی سیم بکسل ها

روانکاری سیم بکسل آسانسورها

روانکاری سیم بکسل ها به منظور  کاهش سایش و استهکاک و بالا بردن طول عمر آن ها می باشد. برای مفید بودن عمل روغن کاری بهتر است این کار در فواصل زمانی منظم انجام شود.برای این کار بهتر است پارچه ای را آغشته به روغن مخصوص کنید و بر روی سیم بکسل بکشید.

بهتر است این کار توسط فردی متخصص انجام شود.

با استفاده از اپلیکیشن آسانسورچی سرویس کار مجرب در سریعترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما برای تعمیر آسانسور حاضر خواهد بود.

بازرسی و نوسازی آسانسور

مختص آسانسورهای قدیمی و فرسوده است. که به دو بخش اصلی دسته بندی می شوند.

 1. بازسازی و تعمیر آسانسور های موجود بر اساس EN81-80/SNEL
 2. تعمیر و زیبایی آسانسور

تعمیر آسانسور

اپلیکیشن آسانسورچی

اپلیکیشن آسانسورچی موقعیت محور می باشد به این معنی که کاربران محل دقیق خود را با استفاده از نقشه موجود در اپلیکیشن انتخاب می کنند تا سرویس کاران با تجربه و متخصص در سریع ترین زمان ممکن به محل اعزام شوند .

از دیگر مزایای استفاده از این اپلیکیشن می توان به قابلیت کیف پول این اپلیکیشن اشاره کرد که کاربران می توانند مدیریت مالی را برای تعمیر آسانسور آپارتمان خود به راحتی داشته باشند و پرداخت های خود را مدیریت نمایند.

تمام سوابق سفارش هایکاربران در اپلیکیشن ذخیره می گردد تا با استفاده از این سوابق ، در دوره های بعدی عیب یابی با سهولت بیشتری انجام شود.این اپلیکیشن دارای دو نسخه می باشد ، اپلیکیشن کاربر و اپلیکیشن سرویس کار . در ادامه نحوه عملکرد اپلیکیشن کاربر آسانسورچی را توضیح می دهیم.

آموزش اپلیکیشن آسانسورچی

برای ورود و ثبت نام در اپلیکیشن کاربران می توانند با استفاده از شماره تلفن همراه خود اقدام نمایند و با دریافت کد تاییده از طریق پیامک ثبت نام خود را تکمیل نمایند . در صفحه اصلی گزینه های سرویس کار و بیمه آسانسور قابل مشاهده است .

کاربر می تواند با کلیک بر روی کلید بیمه آسانسور و تماس با بخش پشتیبانی در صورت تمایل کیف پول خود را از طریق درگاه بانکی شارژ نماید  و آسانسور خود را به راحتی بیمه نمایید.

تعمیر آسانسور

صفحه اصلی اپلیکیشن تعمیر آسانسور

با کلیک بر روی گزینه سرویس کار اول به صفحه ی نقشه هدایت می شوید و می بایست موقعیت مورد نظر خود را روی نقشه انتخاب نمایید و بعد از آن سه نوع انتخابی سرویس که شامل موارد زیر می باشد را مشاهده می نمایید:

رفع ایراد به همراه قیمت و جزئیات در قالب فیلد نمایش داده می شود. سرویس کامل به همراه قیمت و جزئیات در قالب فیلد نمایش داده می شود.

رفع ایراد و سرویس به همراه قیمت و جزئیات در قالب فیلد نمایش داده می شود.

نکته :تمامی خدمات و سرویس ها بر اساس خواسته در این بخش قابل تعریف میباشند.

با انتخاب یکی از موارد بالا ، اطلاعات مربوط به سفارش مورد نظر خود را مشاهده می کنید و بعد از آن در فیلد اول اپلیکیشن تعداد آسانسوری که مشکل دارد را از شما می خواهد و فیلد بعدی از شما آدرس می پرسد و فیلد آخر توضیحاتی که نیاز به گفتن می باشد را باید تکمیل نمود.

مرحله نهایی اپلیکیشن تعمیر آسانسور

در نهایت با در نظر گرفتن تعداد آسانسور هزینه ی کل تعمیر آسانسور را در اختیار شما قرار می دهد

که بعد از آن می توان با کلیک بر روی ثبت درخواست ، سفارش خود را ثبت نمود و  از این لحظه تا زمانی که سرویس کاری برای سفارش مورد نظر اختصاص داده نشده باشد کاربر صفحه ی در حال بررسی کارشناس را مشاهده می کند و یک پیامک مبنی بر انکه به زودی یک سرویس کار برای شما اختصاص داده خواهد شد برای کاربر ارسال میگردد.

پس از ثبت سفارش وتائید توسط اپراتور می بایست یک سرویس کار به این سفارش اختصاص داده می شود.

پس از اختصاص سرویسکار مدنظر از سوی اپراتور یک پیامک و یک اطلاعیه در خصوص اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ، عکس سرویس کار برای کاربر ارسال می شود کاربر میتواند از طریقاپلیکیشن و پیامکی که برای انها ارسال شده اطلاعات مربوط به سرویس کار را مشاهده کند.

همچنین می توان از زمان اختصاص سرویس کار تا قبل از پایان کار هزینه خود را به صورت آنلاین پرداخت کرد در غیر این صورت پرداخت به صورت نقدی انجام می شود.

بعد از اتمام کار کاربر می تواند با دادن امتیاز 1 ستاره الی پنج ستاره و حتی گذاشتن نظر در خصوص نحوه برخورد، نحوه انجام تعمیر آسانسور ، سرویس و خدمات و … میزان رضایت خود را اعلام نماید.

کاربرقابلیت این را دارد که در قسمت مشاهده گزارش،گزارش اپراتور و سرویس کار را روئیت کند.

اپلیکیشن آسانسورچی در کلیه مارکت های معتبر منتشر شده و شما می توانید از طریق اپلیکیشن آسانسورچی در کافه بازار ، اپلیکیشن آسانسورچی در گوگل پلی و اپلیکیشن آسانسورچی در سیب اپ

اقدام به دانلود این اپلیکیشن نمایید و از تخفیف 80 درصدی برای اولین سفارش خود برخوردار شوید.

دیدگاه (51)

 • علی ابراهیمی پاسخ

  اپلیکیشن خوب و کاربردی ای هست متشکرم

  ژانویه 6, 2019 در 11:14 ق.ظ
  • alikhani پاسخ

   ممنون از نظر خوبتون

   ژانویه 29, 2019 در 5:01 ق.ظ
 • بردیا پاسخ

  هزینه تعمیرات چطوره؟

  ژانویه 6, 2019 در 11:17 ق.ظ
  • alikhani پاسخ

   در رابطه با هزینه ها میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید

   ژانویه 29, 2019 در 5:01 ق.ظ
 • اهورا پاسخ

  هزینه تعمیر آسانسوری که خود شما قبلا سرویس کرده اید با هزینه سایر موارد متفاوت است یا خیر

  فوریه 2, 2019 در 11:25 ق.ظ
  • asansorchi پاسخ

   بله برای اطلاعات در این زمینه با ما تماس بگیرید.

   می 20, 2019 در 5:37 ق.ظ
 • مریم میرزایی پاسخ

  اگر اسانسور سقوط کرد چه کنیم؟

  فوریه 2, 2019 در 11:25 ق.ظ
 • محمد علی اکبری پاسخ

  مزیت استفاده از اپلیکیشن نسبت به حالتی که همیشه از یک تعمیرکار استفاده کرده ایم چیست

  فوریه 2, 2019 در 11:26 ق.ظ
  • asansorchi پاسخ

   اپلیکیشن به صورت آنلاین هست و خیلی سریعتر تعمیر کار به محل مورد نظر شما می رسد.

   می 19, 2019 در 5:44 ق.ظ
 • روژینا پاسخ

  اپلیکیشن قابلیت ثبت نظرات را هم دارد

  فوریه 2, 2019 در 11:28 ق.ظ
  • asansorchi پاسخ

   بله

   می 18, 2019 در 9:16 ق.ظ
 • فواد عبیدی پاسخ

  اگر آسانسور پیشرفته باشد یا قدیمی تفاوتی در هزینه تعمیر ایجاد خواهد کرد؟

  فوریه 2, 2019 در 11:29 ق.ظ
  • asansorchi پاسخ

   خیر دوست عزیز فقط بستگی به نوع خرابی آسانسور داره

   می 18, 2019 در 9:16 ق.ظ
 • آیسان علیزاده پاسخ

  سلام
  خیلی ممنون از ایده فوق العاده ی اپلیکیشن!….
  بسیار ایده خوب و مورد نیازیست.
  ممنون که به نیازهای مشتریان خود می اندیشید…!

  فوریه 21, 2019 در 8:35 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   رضایت شما باعث افتخار ماست دوست عزیز

   فوریه 25, 2019 در 5:59 ق.ظ
 • ملک محمدی پاسخ

  سلام
  بسیار تشکر میکنم بابت آموزش استفاده از اپلیکیشن؛
  همینطور بابت خدمات رسانی خوب عالی و بموقع شما.
  سپاسگزارم.

  فوریه 21, 2019 در 8:38 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   سلام ممنون از نظر خوبتون

   فوریه 25, 2019 در 5:58 ق.ظ
 • محمدی پاسخ

  سلام بابت مطالب مفیدتون ممنونم

  فوریه 27, 2019 در 9:38 ق.ظ
  • asansorchi پاسخ

   سلام. سپاس از شما.

   می 6, 2019 در 5:56 ق.ظ
 • محمدتقی پاسخ

  سلام هزینه تعمیرات توسط اپلیکیشن محاسبه میشود یا تعمیرکار به صورت سلیقه ای خودش اعمال نظر میکند؟

  فوریه 27, 2019 در 9:39 ق.ظ
  • asansorchi پاسخ

   با توجه به نوع مشکل آسانسور شما سرویسکار هزینه را در نظر می گیرد.

   می 6, 2019 در 5:55 ق.ظ
 • شهاب پاسخ

  سلام در مورد مزایای این اپلیکیشن مطالب بیشتری بگذارید؟

  فوریه 27, 2019 در 9:41 ق.ظ
 • مسعود پاسخ

  خیلی اپلیکیشن خوبیه. تشکر

  مارس 6, 2019 در 11:27 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   ممنون از نظر خوبتون

   آوریل 13, 2019 در 6:27 ق.ظ
 • تابان پاسخ

  چه خوب که میشه به سرویس کاران امتیاز داد

  مارس 6, 2019 در 11:28 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   بله دوست عزیز اپلیکیشن ما این قابلیت رو داره

   مارس 13, 2019 در 6:03 ق.ظ
 • صبا پاسخ

  میشه تو یه ویدئو استفاده از اپلیکیشن را توضیح دهید

  مارس 6, 2019 در 11:29 ق.ظ
 • علیرضا پاسخ

  برای فاصله تعمیر آسانسورها ماهانه مناسب است؟

  می 26, 2019 در 5:15 ق.ظ
  • alikhani پاسخ

   درود برای مشاوره ی تخصصی در این مورد میتوانید از صفحه ی تماس با ما اقدام کنید

   سپتامبر 1, 2019 در 8:26 ق.ظ
 • hana پاسخ

  سلام بسیار ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون میذارین.

  می 28, 2019 در 5:06 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   خیلی خوشحالم که اینو می شنوم.
   خواهش می کنم. مقاله ترس از آسانسور را هم حتما مطالعه بفرمایین.

   ژوئن 17, 2019 در 6:36 ق.ظ
 • متین پاسخ

  سلام بر شما
  آیا آسانسور هیدرولیک ایمنی بیشتری از آسانسور کششی دارد؟

  می 28, 2019 در 5:09 ق.ظ
  • alikhani پاسخ

   سلام
   آسانسور هیدرولیک با جک های مستقیم از زیر امنیت بیشتری دارد ولی ایمنی نوع بکسل دار آسانسورهای هیدرولیک با آسانسورهای کششی یکسان است، اما هر دو ایمنی بسیار بالایی دارند.

   ژوئن 3, 2019 در 5:21 ق.ظ
 • کثیری پاسخ

  سلام بسیار ممنون از اطلاعات خوبتون.

  جولای 2, 2019 در 9:21 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   سلام خیلی عالیه که براتون مفید بوده.
   ممنون از لطف شما!

   جولای 2, 2019 در 9:52 ق.ظ
 • رژین پاسخ

  سلام ای کاش در کنار آموزش اپلیکیشن شمایی از نحوه کار با آن هم نمایش داده میشد….

  جولای 2, 2019 در 9:41 ق.ظ
  • rozhin rezavandi پاسخ

   درود بر شما!
   بله در قسمت دانلود اپلیکیشن مارول اپلیکشن آسانسورچی به نحوی بسیار عالی کار با اپلیکیشن را به شما آموزش میده.

   جولای 2, 2019 در 9:49 ق.ظ
 • محسن علیاری پاسخ

  سلام آسانسور ما دچار مقداری لرزش هست . علت اش چیه و میتونید درست کنید ؟

  سپتامبر 1, 2019 در 5:19 ق.ظ
 • صدف سالمی پاسخ

  درود قرقره ی آسانسور میتونه آسانسور رو در مواقع ضروی نگه داره ؟

  سپتامبر 1, 2019 در 5:34 ق.ظ
  • alikhani پاسخ

   درود بله میتونه . برای اطلاعات بیشتر در این مورد مینوانید مقاله ی قرقره آسانسور را مشاهده کنید .

   سپتامبر 1, 2019 در 5:51 ق.ظ
 • علوی پاسخ

  منکه از خدمات آسانسورچی خیلی راضیم

  سپتامبر 30, 2019 در 10:07 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام جناب علوی .ممنون از اعتمادتون

   سپتامبر 30, 2019 در 12:07 ب.ظ
 • farimahbanoo پاسخ

  mamnoon .bazi mataleb site kheyli baraye man mofide

  اکتبر 2, 2019 در 5:35 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام و وقت بخیر.سپاس از همراهی شما

   اکتبر 2, 2019 در 6:06 ق.ظ
 • شمیم.میم پاسخ

  سلام ممنون از سایت خوبتون.

  اکتبر 5, 2019 در 7:44 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام خدمت شما همراه گرامی.لطف شماست

   اکتبر 5, 2019 در 8:04 ق.ظ
 • تجویدی پاسخ

  مطالب سایتتون روز به روز مفید تر میشه

  اکتبر 7, 2019 در 6:00 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام ممنون از همراهی شما

   اکتبر 7, 2019 در 6:11 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس با 09122768431