ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

آشنایی با آسانسورهای  هیدرولیک 

آسانسورهای هیدرولیک نوعی از آسانسورها هستند که یکی از مهم ترین مزایای آن عدم نیاز به چاله و موتورخانه است. با نصب آسانسورهای هیدرولیک مصرف برق کمی دارید و در ابعاد کوچک نیز قابل سفارش و ساخت هستند. از جمله ابعادی که میتوان به آن اشاره کرد ابعاد 4 نفره آسانسور هیدرولیک است که مساحتی بسیار مناسب برای استفاده در مکان هایی مانند منازل و مجتمع هاست. در این مقاله به ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیکابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک خواهیم پرداخت.

ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک , یکی از چالش هایی که مهندسین نقشه کش با آن روبرو هستند ابعاد چاه و ابعاد کابین آسانسور است. امروزه ساختمان ها کوچک تر شده اند و دیگر مانند قدیم فضای زیادی را در اختیار نداریم. به همین دلیل افراد به استفاده از آسانسورهای هیدرولیک روی آورده اند. آسانسورهای هیدرولیکی در ابعاد مختلف در دسترس افراد قرار دارند که میتوانند بنا بر نیاز خود آن ها را در محیط زندگی و یا کار خود نصب کنند. نصب آسانسورهای هیدرولیک نیازی به فضای اضافه برای موتورخانه و حفر چاه ندارد به همین دلیل مناسب برای محیط های کوچک است.

جدول محاسبه کابین آسانسور 4 نفره 

در هنگام طراحی کابین باید به ظرفیت آن توجه کرد. اگر در هنگام طراحی آسانسور به ظرفیت آن توجه نکنید باعث بروز مشکلاتی از قبیل زیر خواهد شد :

دوباره کاری و اضافه کاری 

عدم توجه به ظرفیت آسانسور در هنگام طراحی کابین موجب میشود که در هنگام ساخت آن با مشکلات زیادی مواجه شوید و این مشکلات موجب دوباره کاری و اضافه کاری برای شما و شرکت خواهد شد.

افزایش هزینه ها 

دوباره کاری و اضافه کاری،علاوه بر اتلاف زمان،موجب افزایش هزینه های شما نیز خواهد شد. زیرا ممکن است طرح اجرایی نباشد و شما مجبور باشید مجددا،برای طراحی آن زمان بگذارید.

تخریب بخش هایی از آسانسور 

اگر با وجود تمام اشکالاتی که در طرح آسانسور وجود دارد،اقدام به ساخت و نصب آن کنید،ممکن است بعد از مدتی محبور به تخریب قسمتی از آن شوید. زیرا طرح توجیهی نخواهد داشت و ساخت و نصب آن نه تنها فایده ای ندارد،بلکه موجب ایجاد خسارت نیز میشود.

سازمان استاندارد ملی ایران،پس از تصویب طرحی در خصوص ابعاد آسانسور،جدولی را در اختیار طراحان کابین قرار داد تا بر اساس آن متراژ مورد نظر را بر طبق نفرات و ظرفیت تعیین کنند. در ادامه جدول استاندارد را مشاهده میکنید.

ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

انواع کابین های آسانسور 

کابین های آسانسور درب های متنوعی دارند که هر کدام دارای مزایایی نیز هستند. در آسانسورهای 4 نفره نیز میتوان از انواع درب های بهر برد و به زیبایی هر چه بیشتر آسانسور افزود. در ادامه به معرفی هر کدام از انواع درب آسانسورهای 4 نفره خواهیم پرداخت :

درب هایی با طرح مربع برای کابین های 4 نفره 

سه نوع دربی که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم از نوع درب هایی با طرح مربع هستند که بسیار محبوب و پرطرفدار نیز می باشند. این نوع از درب ها کاربرد زیادی برای آسانسورهایی با ابعاد 4 نفر دارند و در محیط هایی مانند مراکز پزشکی استفاده میشوند.

درب تمام اتوماتیک تلسکوپی 

درب های تلسکوپی در آسانسورهای 4 نفره به یک سمت باز میشوند. این درب ها به صورت اتوماتیک هستند و به محض اینکه در طبقه مورد نظر توقف کردند به طور خودکار باز میشوند. نحوه باز شدن درب های اتوماتیک تلسکوپی یک طرفه است.

ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک  

درب سنترال 

در درب های سنترال 4 در وجود دارد که بعد از توقف در طبقه مورد نظر دو به دو به طرفین باز خواهند شد. این درب های طوری طراحی شده اند که در مکان های مختلفی بتوان از آن ها استفاده کرد اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که افراد معلول در هنگام سوار شدن به کابین اگر درب آن سنترال باشد نمیتوانند به خوبی از آن استفاده کنند و موجب آزار و محدودیت آن ها خواهد.

ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

درب نیمه اتوماتیک

درب های نیمه اتوماتیک به محض توقف در طبقه مورد نظر فقط بخش بیرونی آن باز میشود و درب داخلی را باید با فشار باز کنیم. این نوع از درب ها امروزه بسیار کاربرد دارند و در مکان هایی مانند مجتمع های مسکونی از این درب ها به وفور نصب میشود.

درب هایی با طرح مستطیل برای کابین های 4 نفره 

کابین هایی با طرح مستطیل نیز شامل انواع اتوماتیک تلسکوپی , سانترال و نیمه اتوماتیک هستند که تنها تفاوت آن ها با درب های مربعی در ظاهر آن هاست. کابین های مربعی از زیبایی بیشتری برخوردار هستند

ابعاد آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

طراحان آسانسور در حین نقشه کشی باید موارد مهمی را در نظر بگیرند. مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنند شامل :

درب آسانسور 4 نفره هیدرولیک

مناسب ترین اندازه ای که میتوان برای درب آسانسورهای 4 نفره در نظر گرفت 145 سانتی متر است. این ابعاد مناسب ترین و عین حال کارآمدترین سایز برای درب های آسانسورهای 4 نفره هیدرولیک محسوب میشود.

عمق آسانسور 4 نفره هیدرولیک 

مناسب ترین عمق برای آسانسورهای 4 نفره 145 سانتی متر است. بزرگ تر و یا کوچک تر از این ابعاد برای آسانسورهای 4 نفره صحیح نمی باشد.

عرض آسانسور 

عرض آسانسور نیز مانند عمق و اندازه درب نیز سایز مشخص و استانداردی دارد که باید بر اساس آن اقدام به ساخت کابین آسانسور کرد.  این اندازه 1 متر است که نباید از آن کمتر و یا بیشتر شود.

دیدگاه (4)

 • علوی پاسخ

  استانداردهای آسانسور چیا هست؟

  اکتبر 9, 2019 در 5:39 ق.ظ
 • بابایی پاسخ

  شما خدمات سرویس آسانسور هم انجام میدید؟

  اکتبر 9, 2019 در 5:40 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام و وقت بخیر .بله.به صفحه سرویس آسانسور مراجعه کنید و بعد میتونید همکاران ما در تماس باشید.

   اکتبر 9, 2019 در 5:49 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس با 09122768431