استاندارد آسانسور

استاندارد سازی آسانسور از مهم ترین مسائل مربوط به ایمنی و نصب آسانسور می باشد. استاندارد ملی آسانسور تمام بخش های مربوطه به آسانسور را شامل می شود. دانستن تمامیه این استاندارد ها برای نصب و ایمن بودن آسانسور برای همه ی شرکت هایی که در زمینه ی خدمات آسانسور فعالیت دارند الزامی است. شرکت صدرا آسانسور نیز جز بهترین خدمه دهنده های آسانسور با رعایت تمام قوانین و استاندارد هاست.

شماره ی تماس 09122768431

سوالات متداول

بله . در غیر این صورت خطر ساز می شود به عنوان مثال ممکن است لباس یکی از افراد به دیواره گیر کند.

در صورت طراحی نامناسب و تنظیم نبودن پاراشوت ها بله ممکن است.

در این مورد نکته ی حائز اهمیت این است که گرمایش نباید از نوع مستقیم آب داغ و بخار باشد.

استاندارد آسانسور

برای اینکه درباره استاندارد آسانسور بتوانیم اطلاعاتی بدست بیاوریم نیاز است دست کم جستجوهای فراوانی در موتورهای جستجو داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم تا این فرآیند را تسریع بخشیم.در بخش فنی فاکتورها و المانهای مختلفی برای سنجش استاندارد بودن آسانسور وجود دارد.

همه این قوانین و قراردادها برای بالا بردن سطح ایمنی و امنیت آسانسور است. پس هدف نهایی در تعیین استاندارد آسانسور رسیدن به امنیت و اطمینان خاطر است.

میتوان گفت نه تنها برای استفاده کنندگان آسانسور بلکه برای ارائه دهندگان خدمات مرتبط نیز امنیت آسانسور بخش حیاتی کار محسوب می شود. از آنجا که بحث رقابت در میان شرکتهای ارائه دهنده خدمات مختلف بسیار مطرح است. لذا امنیت نیز از فاکتورهای بسیار مهم در این حیطه کاریست.

شرکتهایی که از لحاظ امنیت اعتبار و تجربه کافی دارند و به قولی سرشناس هستند قاعدتا در این صنعت پیشرو نیز هستند. با توجه به موارد ذکر شده نگهداری و تعمیر آسانسور به صورت استاندارد نیز موضوعیت پیدا میکند .

و خود این موضوع در تعیین میزان استاندارد بودن آسانسور نقش بسیار مهمی دارد.و متعاقب آن در امنیت نیز بسیار تاثیر گذار است. عدم توجه لازم به این مقوله میتواند خسارات جانی و مالی فراوانی در بر داشته باشد.

و همینطور برای اعتبار و شخصیت یک برند نیز بسیار مخرب عمل کند. به همین دلیل بهره گیری از نیروهای متخصص و آموزش دیده برای بررسی و تایید استاندارد آسانسور بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

استاندارد آسانسور

فاکتورهای موثر در استاندارد  بودن آسانسور

از نظر فنی سیستمهایی وجود دارند که در تعین میزان امنیت آسانسور نقش اساسی ای دارند. که به اختصار به انها اشاره خواهیم کرد.

Mechanical Interlock

رابط های مکانیکی وظیفه باز و بسته کردن درها در طبقات را برعهده دارد. همینطور فعال کننده قسمتهای محرک آسانسور است البته باید به اینکه در ها اتوماتیک نیمه اتوماتیک یا دست هستند نیز توجه داشت .

Parachute

پاراشوت یا ترمز ایمنی آسانسور بخش ضروری و حیاتی آسانسور است. که سرعت کابین و یا وزنه تعادل را با سرعتی معادل سرعت سیستم کنترل کننده یا گاورنر، حتی در صورت پاره شدن سیستم آویز به کار می رود.

پاراشوت مکانیزمی واقع در زیر کابین است و این قابلیت را دارد که کابین را روی ریل ها متوقف نماید.

به طور کلی پاراشوت سیستمی برای کنترل سرعت آسانسور است. و باعث می شود که آسانسور از حد مجاز تعریف شده تجاوز نکند.

انواع سیستم های پاراشوت

 • نوع لحظه ای شامل شانه ای و غلطکی: فک کابین های ترمز ایمنی به طور کامل با ریل درگیر شده و به صورت آنی و لحظه ای بر روی کابین تاثیر می گذارد.
 • نوع لحظه ای با اثر ضربه گیری
 • نوع تدریجی

Alarm Bell

در واقع سیستم هشدار دهنده برای افرادی که در آسانسور گیر افتاده اند می باشد تا بتوانند افراد بیرون از آسانسور را مطلع کنند. باید ذکر کنیم که چراهای اضطراری نیز به طور خود به خود فعال می شوند.

Emergency stop

 ابزاری که برای توقف حرکت استفاده می شود.

Limiter

 از نظر فنی این وسیله حیاتی ترین بخش آسانسور برای ایجاد امنیت است. در واقع به وسیله قرقره های نصب شده زمانی که سرعت آسانسور زیاد باشد این قرقره ها به کمک آمده  سرعت را محدود میکنند.

میتوان در مجموع به این نتیجه دست پیدا کرد که زمینه استاندارد آسانسور اگر امنیت قطعات و اجزا تامین باشد. لذا در کل میتوان به استاندارد بودن آسانسور اطمینان پیدا کرد.

استاندارد آسانسور

مجموعه صدرا آسانسور با کادر مهندسی توانمند مدیر فنی و تکنسین های دوره دیده دانشگاه آسانسوری کوشا و شرکت در سمینار ها و دوره های مختلف طراحی و محاسبه از زمان تحویل چاخک را آغاز کرده.

و مدیر فنی کلیه ی شرایط استاندارد را رصد نموده و به تایید ایشان می رسد.با توجه به حساسیت گرفتن گواهینامه استاندارد مجموعه ی صدرا آسانسور در کمترین زمان اقدام به اخذ استاندارد می نماید.

دیدگاه (6)

 • عباس سالاری پاسخ

  سلام هزینه های تعمیر آسانسور به چه شکل هست؟

  سپتامبر 3, 2019 در 4:12 ق.ظ
 • فرشید اعتمادی پاسخ

  سلام چه نوع موتورهایی برای آسانسور داریم ؟ کدوم بهتره ؟

  سپتامبر 3, 2019 در 4:17 ق.ظ
  • alikhani پاسخ

   درود بر شما از طریق صفحه ی تماس با ما برای مشاوره ی رایگان اقدام کنید و میتوانید مقاله ی موتور آسانسور را نیز مشاهده کنید.

   سپتامبر 3, 2019 در 4:31 ق.ظ
 • عرفان پاسخ

  اطلاعاتی که میگذارید به من کمک کرد .خیلی ممنون.اگر ممکنه دیتیل های بیشتری بگذارید

  اکتبر 8, 2019 در 6:33 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام ..سپاس از همراهیتون.حتما در آینده محتوای تخصصی تر و جزییات بیشتری در اختیارتون قرار میدیم

   اکتبر 8, 2019 در 6:35 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با 09122768431