سرویس آسانسور

با توجه به این که امروزه در تمامیه ساختمان ها از آسانسور استفاده می شود به طبع نیاز به سرویس و تعمیر آن نیز به وجود می آید. سرویس آسانسور نیاز به مهارت و دانش کافی دارد که بنا به پر هزینه بودن کلاس ها آموزشی در این زمینه تعداد افراد ماهر کم هستند . شرکت آسانسور صدرا آسانسور با دادن آموزش کافی سرویسکار های مجربی برای تعمیر آسانسور پرورش داده است. و سالیان سال است که در این زمینه تجربه های کافی را کسب کرده است.

شماره ی تماس 09122768431

سوالات متداول

هزینه های تعمیر آسانسور معمولا به صورت طبقه ای محاسبه می شود. و در آخر 40% اجرت برای سرویسکار آسانسور در نظر گرفته می شود.

به طور تقریبی ماهی یکبار اگر آسانسور سرویس شود برای ایمنی آن را خطرات کمتری تهدید می کند.

عموما خیر چون از لحاظ فنی مشابه یکدیگر هستند.

بله در اصل این اپلیکیشن برای راحتی دسترسی کاربر به خدمات طراحی شده است.

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور

در سرویس آسانسور باید هم به کارایی و عملکرد سیستم و هم بهینه سازی آن توجه شود. چرا که استفاده از آسانسور مستلزم نگهداری و سرویس صحیح آن است.

سرویس آسانسور به مراتب از نصب آن سخت تر است. چون در ابتدا باید نوع مشکل پیدا شود و بعد از عیب یابی نیاز به یک فرد ماهر است که به تعمیر و سرویس کردن آسانسور بپردازد.

بازرسی

صرفنظر از نوع آسانسور و شرکت سازنده آن ، باید به طور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط متخصصان تحت بازرسی و پیگیری منظم باشد.

بازبینی و عیب یابی آسانسور نکته بسیار مهمی است که حتما می بایست در فواصل زمانی مناسب صورت گیرد. این بازبینی بدان جهت است که در صورت نیاز به تعمیر، اقدام موثر صورت می گیرد. و اگر نیازی به تعمیر نباشد، اقدامات پیشگیرانه بررسی و انجام خواهد شد.

بازرسی علاوه بر رویت موتور و دیگر تجهیزات آسانسور ممکن است به صورت اندازه گیری و بررسی کمیت های فیزیکی دستگاه نیز صورت گیرد.

به طور کلی سرویس به دو بخش تقسیم می شود:

 1. سرویس قطعات یا تعویض قطعه هایی که خراب شده اند
 2. سرویس قطعه ی سالم

اکثرا شامل مورد دوم می شوند چون اگر آسانسور توسط فرد متخصص نصب شده باشد اغلب نیاز به تعویض قطعه ندارد.

با پیشرفت انواع آسانسور ها و همه گیر شدن آن ها به طبع نیاز برای وجود افراد ماهر برای نصب و سرویس آن ها بیشتر می شود. بنا به پر هزینه بودن کلاس های آموزشی نصب و سرویس خیلی از افراد توانایی صرف کردن این هزینه را ندارند.

خوشبختانه تمامی سرویسکار ها در مجموعه ی آسانسور صدرا آسانسور آموزش کامل دیده اند و توانایی لازم را کسب کرده اند.

سرویس و نگه داری آسانسور نگه داری آسانسور از آن باید توجیه اقتصادی داشته باشد. در صورتی که  آسانسور هرچند وقت یکبار توسط سرویسکار آسانسور چک شود .

اگر قطعه ی خرابی داشته باشد قطعه ی معیوب پیدا شده و تعویض یا تعمیرمی گردد. پس سرویس کردن اگر تقریبا هر ماه انجام شود از هزینه های اضافی بعدی جلوگیری می شود.

پس صرفه نظر از اینکه نصب درست آسانسور اهمیت زیادی دارد ، سرویس و تعمیر آن نیز مهم است. پس حتما هر ماه برای درخواست سرویسکار اقدام کنید. چراکه عدم انجام این کار  جدا از زیان های مالی ای که دارد ممکن است نیاز های جانی جبران ناپذیری به وجود آورد.

مثلا اگر سیم بکسل دچار فرسودگی شده باشد این فرسودگی باعث خوردگی فلکه ی کششی موتور و هرزگرد می شود. ترمز ایمنی آسانسور هم اگر فعال و یا تنظیم  نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور می شود.

سرویس آسانسور

دیدگاه (4)

 • آرش برهمندی پاسخ

  سلام استاندارهایی که برای آسانسور نیازهست چه چیزهایی رو شامل میشه ؟

  سپتامبر 3, 2019 در 4:09 ق.ظ
 • باقری پاسخ

  ممنون از خدمات نصب و پاسخگویی بعد از نصب

  اکتبر 5, 2019 در 7:37 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سپاس از همراهی شما

   اکتبر 5, 2019 در 8:01 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با 09122768431