سرویس آسانسور

با توجه به این که امروزه در تمامیه ساختمان ها از آسانسور استفاده می شود به طبع نیاز به سرویس و تعمیر آسانسور نیز به وجود می آید. سرویس آسانسور نیار به مهارت و دانش کافی دارد که بنا به پر هزینه بودن کلاس ها آموزشی در این زمینه تعداد افراد ماهر در سرویس آسانسور کم هستند . شرکت آسانسور الوند با دادن آموزش کافی سرویسکار های مجربی برای تعمیر آسانسور پرورش داده است. و سالیان سال است که در این زمینه تجربه های کافی را کسب کرده است.

سوالات متداول

هزینه های تعمیر آسانسور معمولا به صورت طبقه ای محاسبه می شود. و در آخر 40% اجرت برای سرویسکار آسانسور در نظر گرفته می شود.

به طور تقریبی ماهی یکبار اگر آسانسور سرویس شود برای ایمنی آن را خطرات کمتری تهدید می کند.

عموما خیر چون از لحاظ فنی مشابه یکدیگر هستند.

بله در اصل این اپلیکیشن برای راحتی دسترسی کاربر به خدمات طراحی شده است.

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور به مراتب از نصب آن سخت تر است. چون در ابتدا باید نوع مشکل پیدا شود و بعد از عیب یابی نیاز به یک فرد ماهر است که به تعمیر و سرویس آسانسور بپردازد.

به طور کلی سرویس کردن آسانسور به دو بخش تقسیم می شود:

1.سرویس قطعات یا تعویض قطعه هایی که خراب شده اند

2.سرویس قطعه ی سالم

اکثر سرویس ها شامل مورد دوم می شوند چون اگر آسانسور توسط فرد متخصص نصب شده باشد اغلب نیاز به تعویض قطعه ندارد.

با پیشرفت انواع آسانسور ها و همه گیر شدن آن ها به طبع نیاز برای وجود افراد ماهر برای نصب و سرویس آن ها بیشتر می شود. بنا به پر هزینه بودن کلاس های آموزشی نصب و سرویس آسانسور خیلی از افراد توانایی صرف کردن این هزینه را ندارند.

خوشبختانه تمامیه سرویسکار ها در مجموعه ی آسانسور الوند آموزش کامل دیده اند و توانایی لازم را کسب کرده اند.

سرویس آسانسور و نگه داری از آن باید توجیه اقتصادی داشته باشد. در صورتی که  آسانسور هر چند وقت یکبار توسط سرویسکار آسانسور چک شود ،

اگر قطعه ی خرابی داشته باشد قطعه ی معیوب پیدا شده و تعویض یا تعمیرمی گردد. پس سرویس کردن آسانسور اگر تقریبا هر ماه انجام شود از هزینه های اضافی بعدی جلوگیری می شود.

پس صرفه نظر از اینکه نصب درست آسانسور اهمیت زیادی دارد ، سرویس و تعمیر آن نیز مهم است. پس حتما هر ماه برای درخواست سرویسکار اقدام کنید. چراکه عدم انجام این کار  جدا از زیان های مالی ای که دارد ممکن است نیاز های جانی جبران ناپذیری به وجود آورد.

مثلا اگر سیم بکسل دچار فرسودگی شده باشد این فرسودگی باعث خوردگی فلکه ی کششی موتور و هرزگرد می شود. ترمز ایمنی آسانسور هم اگر فعال و یا تنظیم  نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور می شود.

 

سرویس آسانسور